ONE TO ONE: JOHN I YOKO

reż. Kevin Macdonald, Sam Rice-Edwards | prod. Wielka Brytania | gatunek: dokumentalny | 1 godz. 40 min.

Film skupia się na ważnym okresie przemian w życiu Yoko Ono i Johna Lennona, gdy w latach 1971–1972 przez 18 miesięcy mieszkali w Nowym Jorku.
Wykorzystano tu prywatne archiwa filmowe, zdjęciowe i muzyczne artystów oraz ich przyjaciół. John i

Yoko żyli w mieszkaniu w Greenwich Village, które na potrzeby tej opowieści zostało w pełni zrekonstruowane.

Film łączy archiwa z nieznanymi wcześniej, nagranymi przez FBI, rozmowami telefonicznymi pary twórców, aby pokazać, w jaki sposób wykorzystywali status gwiazd i otoczyli się ekipą kolorowych nowicjuszy: od Allena Ginsberga po Jerry’ego Rubina.

Najdziwniejszym z nich okazał się aktywista AJ Weberman, któremu powierzono misję przeszukania koszy na śmieci Boba Dylana, aby udowodnić, że piosenkarz stał się „multimilionerem hipokrytą”.

Data

wrz 15 2025
Zakończone

Czas

16:30

Więcej informacji

KUP BILET

Etykiety

DOLNY POKŁAD
KUP BILET

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług najwyższej jakości. Klikając przycisk "Akceptuj" lub dalej korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na wykorzystanie wszystkich plików cookies.