VHS HELL LIVE w kinie Żeglarz

kultowy przegląd wraca na HEL!

Z początkiem lipca ekipa VHS HELL wraca na Półwysep Helski, aby pograć w cymbergaja, wypić piwko na plaży i wesprzeć zaprzyjaźnione kino studyjne Żeglarz w Jastarni!

W tym roku nasz pokaz odbędzie się w formule mieszanej: film akcji z Indonezji „Wynik ostateczny” zaprezentujemy z lektorem, który na żywo będzie improwizował ścieżki dialogowe, a ultra niskobudżetowy film sci-fi „Bitwa o straconą planetę” poleci z taśmy VHS. Całość zostanie uzupełniona o set reklam i zwiastunów filmowych z początku lat 90.XX w.

godz. 19.00
Wynik ostateczny, reż. Arizal, 1986, 88 min.

Szalone kino zemsty z Indonezji – kraju niekończących się pościgów, strzelanin i wybuchających bez powodu samochodów. W roli głównej wystąpił tu Christopher Mitchum, który nie odziedziczył, co prawda po swoim sławnym ojcu talentu aktorskiego, ale za to bardzo szybko biega i sprawnie rozdaje kopniaki. W „Wyniku ostatecznym” przechodzi on samego siebie, a ilość eksplozji i skręconych karków podnosi ten film do rangi arcydzieła.
Pokaz z lektorem na żywo improwizującym dialogi. W roli lektora wystąpi: Mateusz Gołębiowski.

godz. 21.20

Bitwa o straconą planetę, reż. Brett Piper, 1986, 91 min.

Czy można nakręcić epopeję science fiction, mając do dyspozycji tylko 65 000 $ budżetu oraz trochę tektury i plasteliny? A można jak najbardziej, jeszcze jak! „Bitwa o straconą planetę” opowiada o zagładzie ludzkości i potyczkach ze złymi mutantami z kosmosu w postapokaliptycznym świecie przyszłości. Chociaż poszczególne sekwencje tego filmu mógłby prezentować Adam Słodowy w swoim programie „Zrób to sam”, to całość urzeka i sprawia, że dajemy się porwać kosmicznej przygodzie!
(Pokaz z taśmy VHS)

Wstęp na oba filmy: 25 zł
Wstęp na jeden film: 15 zł

Cały dochód z pokazu zostanie przekazany na utrzymanie Kina Żeglarz.

Data

lip 09 2022
Zakończone

Czas

19:00

Etykiety

pokaz specjalny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług najwyższej jakości. Klikając przycisk "Akceptuj" lub dalej korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na wykorzystanie wszystkich plików cookies.