PRZEMINĘŁO Z WIATREM | pokaz specjalny

reż. Victor Fleming | prod. USA 1939r. | gatunek: melodramat | 3 godz. 58 min.

Wyprodukowali „Casablankę”, „Bullita” i „Chłopców z ferajny”, wprowadzili do kina pierwszy film dźwiękowy, za który otrzymali Oscara, a pochodzili z Krasnosielca, wsi położonej w województwie mazowieckim, w powiecie makowskim. Bracia Warner!
W tym roku założona przez nich Wytwórnia Warner Bros. świętuje 100-lecie istnienia, a wraz z nią świętujemy i my.

Kochamy smak wspomnień i dobre kino, a jeśli o nie chodzi to wychodzimy z założenia, że tym najlepszym przemijanie niestraszne! ( Jak to mówi Daga – „Dobre kino, to pełne kino!”. Nie wahajcie się więc i przybywajcie tłumnie. 🙂 )
Tym samym rozpoczynamy cykl wyjątkowych filmów z przed lat, którym odejście w zapomnienie zdecydowanie nie grozi. 

Ekranizacja bestsellerowej powieści Margaret Mitchell o romansie porywczej Scarlett O’Hary (Vivien Leigh) i przystojnego Rhetta Butlera (Clark Gable) na tle tragicznej wojny secesyjnej. W 1939 roku arcydzieło Davida O. Selznicka, zdobywca Nagrody Akademii®, olśniło publiczność i zdefiniowało czym powinien wyróżniać się hollywoodzki hit: odważnym filmowaniem, pełnym rozmachu, pasji, dramatu i ponadczasowego romansu.
Film zdobył 14 nominacji do Oscara i aż 9 statuetek: w tym dla najlepszego filmu, za role aktorskie dla Vivien Leigh i Hattie McDaniel (pierwsza Afro-Amerykanka), reżyserię, scenariusz, scenografię, montaż, zdjęcia i twórcze wykorzystanie taśmy barwnej.

Data

maj 05 2023
Zakończone

Czas

17:00

Etykiety

pokaz specjalny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług najwyższej jakości. Klikając przycisk "Akceptuj" lub dalej korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na wykorzystanie wszystkich plików cookies.