MISTRZOWIE KINA HISZPAŃSKIEGO: WITAJ NAM, MR. MARSHALL

Ahoj! Hola!
Do Żeglarza niebawem napłyną prawdziwi mistrzowie!
Mistrzowie Kina Hiszpańskiego to cykl prezentujący arcydzieła hiszpańskiej kinematografii, przygotowywany przez AVA Arts Foundation przy współpracy z Ambasadą Królestwa Hiszpanii, Instytutem Cervantesa i w tym wypadku – z Kinem Żeglarz w Jastarni.
Na początku zapraszamy Was na dwie projekcie klasyka z 1952 roku – 11 oraz 18 sierpnia. Co na Was czeka? Info poniżej!
WITAJ NAM, MR. MARSHALL (Bienvenido Mr. Marshall)
Luis García Berlanga 1952, 75´
Film przedstawia wizytę delegacji ze Stanów Zjednoczonych w ubogiej wiosce w regionie Kastylia-León. Przedstawiciele zagranicznego mocarstwa mają zapoznać się z dramatyczną sytuacją panującą w regionie, by wspomóc odbudowę gospodarki Hiszpanii po II Wojnie Światowej w ramach Planu Marshalla. Pragnąc przypodobać się gościom zza oceanu i uzyskać jak największe wsparcie finansowe, mieszkańcy przeobrażają zapadłą okolicę w ziszczenie amerykańskiej fantazji o Hiszpanii, z pokazami corridy i flamenco na czele.
Komedia, jakiej nie powstydziłby się Stanisław Bareja. Przepełniony czarnym humorem film doczekał się nominacji do Złotej Palmy w Cannes i wzbudza salwy śmiechu wśród kolejnych pokoleń widzów.
Obecność kina hiszpańskiego jest możliwa dzięki wsparciu Instytut Cervantesa w Krakowie oraz programowi Acción Cultural Española, AC/E i AVA Arts Foundation.

Data

sie 11 2021
Zakończone

Czas

19:00

Więcej informacji

WIĘCEJ INFORMACJI
WIĘCEJ INFORMACJI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług najwyższej jakości. Klikając przycisk "Akceptuj" lub dalej korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na wykorzystanie wszystkich plików cookies.