KURIER FRANCUSKI

reż. Wes Anderson | prod. USA / Niemcy | gatunek: Dramat Komedia Romans | 15 l. |
1 godz. 48 min.

Po śmierci Arthura Howitzera Juniora, pochodzącego z Kansas, cenionego redaktora popularnego amerykańskiego magazynu „Kurier Francuski”, z siedzibą w Ennui-sur-Blasé we Francji, zespół redakcyjny zbiera się w celu napisania nekrologu. Wspomnienia o Howitzerze składają się na cztery opowieści: „Reporter na rowerze” opisujący podejrzane dzielnice miasta; „Konkretne arcydzieło” o niepoczytalnym malarzu, jego strażniczce i muzie oraz pazernych marszandach; „Poprawki do manifestu” dokumentujące miłość i śmierć na barykadach podczas buntu studenckiego; oraz „Prywatna jadalnia komisarza” – pełna napięcia historia o narkotykach, porwaniach i wyrafinowanej kuchni.
Film „Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun” to kolejne dzieło znakomitego Wesa Andersona stojącego za takimi produkcjami, jak „Grand Budapest Hotel” oraz „Kochankowie z księżyca”. Niemiecko-amerykański komediodramat doczekał się licznych nominacji na międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. nominacji do Złotych Globów, nagrody BAFTA oraz Złotej Palmy w Cannes.

  • POKAZ W JĘZYKU ANGIELSKIM Z POLSKIMI NAPISAMI

Data

wrz 18 2022
Zakończone

Czas

19:00

Więcej informacji

KUP BILET
KUP BILET

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług najwyższej jakości. Klikając przycisk "Akceptuj" lub dalej korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na wykorzystanie wszystkich plików cookies.