DUCHY INISHERIN

reż. Martin McDonagh | prod. IrlandiaUSAWielka Brytania | gatunek: dramat/komedia | 1 h 54 min.

„Duchy Inisherin” to opowieść o losach dwójki przyjaciół, którzy znają się od kołyski: Pádraica (Colin Farrell) i Colma (Brendan Gleeson). Akcja filmu rozgrywa się na malowniczej wyspie położonej na zachód od wybrzeży Irlandii. Pewnego dnia przyjaźń mężczyzn staje pod znakiem zapytania, gdy Colm niespodziewanie postanawia ją zakończyć. Zaskoczony Pádraic za wszelką cenę próbuje zrozumieć, co się stało i odzyskać kontakt z dawnym przyjacielem. W jego staraniach wspierają go siostra Siobhán (Kerry Condon) i znajomy młodzieniec o imieniu Dominik (Barry Keoghan). Niestety, wszelkie wysiłki Pádraica spełzają na niczym, a niewzruszony Colm jest coraz bardziej zdeterminowany, by zakończyć niechcianą relację. Po rzuconym w desperacji ultimatum Colma następuje seria szokujących wydarzeń, od których nie będzie już odwrotu.

Historia pokazująca codzienność niedużej społeczności. Przedstawienie rutynowych zwyczajów wyznaczających rytm dnia, nieliczne rozrywki, więzi międzyludzkie i ciche sekrety. Pozorna surowość ich świata oraz irlandzkiego krajobrazu nasączona emocjami i pragnieniem spełnienia w życiu.
Tylko tyle i aż tyle. Warto tam popłynąć, my odbyłyśmy naprawdę ciekawą podróż.

Data

maj 20 2023
Zakończone

Czas

21:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług najwyższej jakości. Klikając przycisk "Akceptuj" lub dalej korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na wykorzystanie wszystkich plików cookies.