BEZMIAR

reż.  Emanuele Crialese | prod. Włochy/Francja | gatunek: dramat | 1 godz. 37 min.

Pierwsze skojarzenie jakie przychodzi nam do głowy myśląc o tym filmie to „gorzka pomarańcza”.
Obraz barwnej, włoskiej codzienności lat siedemdziesiątych XX wieku. Historia upalnego lata pełnego barwnych sukienek, pachnącego słodyczą dojrzałych owoców i słońcem na rozgrzanej skórze oraz rozkosznych dźwięków włoskich piosenek. Młoda rodzina Borghetti właśnie wprowadziła się do jednego
z nowo wybudowanych bloków mieszkalnych w Rzymie. Mimo pozornie beztroskich dni i szczęśliwych chwil ich życie jest skomplikowane m.in. przez brak uczucia między rodzicami, którzy mimo wszystko nie potrafią się rozstać. Ściany ich mieszkania przesiąknięte są łzami żony i krzykami męża, którzy już od dawna nie potrafią się ze sobą dogadać. Całej sytuacji przyglądają się niezwykle świadome dzieci, które również próbują się z nią na swój sposób uporać. 
Pięknie pokazana szczególna więź między matką Clarą a najstarszą córką Adrianą. Obie borykają się z podobnymi problemami braku akceptacji przez otoczenie, w związku z ich sposobem bycia, niesionymi wartościami lub poczuciem własnego ja. Adriana korzystając z tego, że nikt w okolicy jej nie zna , zaczyna udawać przed innymi dziećmi, że jest chłopcem.

Data

maj 03 2023
Zakończone

Czas

17:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług najwyższej jakości. Klikając przycisk "Akceptuj" lub dalej korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na wykorzystanie wszystkich plików cookies.