AFTERSUN

reż. Charlotte Wells | prod. Wielka Brytania/USA | gatunek: dramat, komedia | 1 godz. 38 min.

Piszą o nim „Wybitny!”, „Arcydzieło!”, „Najpiękniejszy film tego roku!”. W naszych oczach ten film jest jak lustro, każdy zobaczy w nim coś innego. Trzeba uważać gdy się do niego podchodzi, bo to co zobaczysz w odbiciu przeniknie przez Twoją skórę i dotknie najczulszych strun, które zagrać mogą bardzo smutną melodię. Powrócić mogą też obrazy, które myśleć by można, że się straciło. Beztrosko radosne, do bólu obyczajowe, należące niejako do wszystkich nas. Ten film to iskra emocji, która może obudzić w nas przeszłość, dać nadzieję, przynieść morze łez, a może pozwolić zrzucić z ramion ciężar. Wzrusza, porusza, a w tym wszystkim jest po prostu prostą historią wspólnych wakacji młodego ojca z córką.
Tak, nie bójmy się użyć słów, że powietrze pachnie tu jak ostatnie dni wakacji.
Piękne, czasem niewygodne, lepkie od cichych niedopowiedzeń dostrzeganych po latach, a tym samym tak bardzo wymowne kadry uchwycone kamerą taty na kasetach VHS.

PS. Pozwólmy sobie przeżywać, co chcemy i jak chcemy. Nieutulonych – przytulamy, samotnych – wspieramy, a tych, którzy po filmie będą potrzebować ciepłego uśmiechu lub rozmowy nie wypuścimy bez tego! Gałka lodów albo dwie to według nas też (zawsze) dobry pomysł. 🙂

 

Data

maj 26 2023
Zakończone

Czas

17:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług najwyższej jakości. Klikając przycisk "Akceptuj" lub dalej korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na wykorzystanie wszystkich plików cookies.